HENRI IV (1553-1610)

Lot 1050
Estimation :
600 - 800 EUR
Result : 845EUR
HENRI IV (1553-1610)
Roi de France

P.S. «Henry», Fontainebleau 11 mai 1601; contresignée par Nicolas de NEUFVILLE; vélin oblong in-fol. (2 portraits gravés joints).

Ordre au trésorier de l'Épargne Étienne Puget de payer à Madelayne MORO «l'une des femmes de chambre de la Royne nostre treschere, et tresamee compagne, la somme de six cens escuz sol, de laquelle en consideration des bons, et agreables services quelle luy a faicts, et mesmes en faveur de mariage, nous luy avons faict, et faisons don»...
On joint une L.A.S. de Maximilien de Béthune, duc de SULLY (1560-1641), Sully 25 novembre 1602, à M. d'Humières à Paris (1 page petit in-4, adresse, mouillure). «Aussi tost que jay eu apris vostre deplaisir jay voulu vous tesmoigner par ces lignes la part que je prans a vostre douleur, laquelle comme je fais profession destre vostre obligé serviteur ma sensiblement touché, si je nestois obligé dattandre monsieur le Duc de Lesdiguieres qui doit passer à Sully ces jours jen aurois pressé mon retour pour vous en aller moy mesme assurer»..